serce i krew

Niewyraźne widzenie z powodu tabletek na wysoki poziom cholesterolu

serce i krew Niewyraźne widzenie z powodu tabletek na wysoki poziom cholesterolu
Anonim

Pytanie

Mój tata był na tabletkach na wysoki poziom cholesterolu.

Został zdjęty z powodu efektów ubocznych niewyraźnego widzenia. Od dwóch tygodni nie ma tabletek i nadal ma ataki niewyraźnego widzenia.

Jeśli zakryje jedno oko, może widzieć wielkie i to samo z drugim.

Odpowiedź

Przykro mi słyszeć o problemach ojca. Istnieje wiele różnych leków przepisywanych na ich działanie obniżające poziom cholesterolu. Jedną z bardziej popularnych klas tych leków są statyny, o których doniesiono, że mają możliwość wywoływania "zaburzeń oczu" jako skutków ubocznych.

Możliwe, że objawy twojego ojca są niezwiązane z jego wcześniejszym leczeniem i zaleciłbym, aby zaproponował ci, aby wrócił do lekarza w celu przeprowadzenia kolejnej rewizji tak szybko, jak to możliwe.

Z poważaniem

Zespół medyczny

Porady Lekarzy