depresja

Czy moje leki przeciwdepresyjne sprawiają, że przybieram na wadze?

depresja Czy moje leki przeciwdepresyjne sprawiają, że przybieram na wadze?
Anonim

Pytanie

Zostałem podany sertralinie przez mojego lekarza i przyjmowałem je przez około sześć lub siedem miesięcy.

Czuję się trochę lepiej, ale włożyłem kamień.

Staram się zdrowo odżywiać, wstąpiłam też na siłownię, ale wydaje mi się, że się powiększam.

To samo w sobie powoduje depresję.

Czy uważasz, że to mogą być tabletki, które sprawiają, że przybieram na wadze?

Czy istnieje inna marka, która nie ma tego efektu ubocznego?

Odpowiedź

Przykro mi słyszeć o kłopotach, które masz.

Byłoby bardzo niezwykłe, gdyby sertralina była odpowiedzialna za przyrost masy ciała, ponieważ nie jest to jeden z rozpoznanych skutków ubocznych. W rzeczywistości utrata apetytu jest bardziej powszechna.

Przyrost masy ciała, który jest trudny do opanowania, może sprawić, że poczujesz się już dość, ale nie sądzę, żeby to było leczenie, które to robi.

Jednak mówisz, że po przyjęciu tego leczenia przez pół roku mówisz, że czujesz się tylko trochę lepiej.

Nie jest to bardzo dobra reakcja na leczenie, a teraz miałbym nadzieję, że leczenie sprawiłoby, że poczułbyś się praktycznie w normie.

Depresja sama w sobie może wpływać na wagę i nawyki żywieniowe, więc może być tak, że jednym z czynników wpływających na wagę jest niewystarczająca poprawa depresji.

Miło mi słyszeć, że próbujesz pomóc sobie poprzez dobrą dietę i pójście na siłownię.

Ale myślę, że ze względu na twój brak poprawy z powodu depresji, powinieneś pójść i porozmawiać o tym z lekarzem.

Może się zdarzyć, że potrzebujesz innego rodzaju leczenia, nie dlatego, że tabletki przynoszą na wadze, ale dlatego, że nie bardzo pomogły twojej depresji.

Myślę, że gdyby to był ja, chciałbym także wykonać kilka prostych testów, aby upewnić się, że nie ma innego powodu dla twojego przyrostu wagi.

Niedoczynność tarczycy może powodować wzrost masy ciała, który jest trudny do utracenia, a badanie krwi w celu wykluczenia tego jest bardzo łatwe.

Nie wspominasz o żadnych problemach z okresami, ale poproś również lekarza ogólnego o sprawdzenie swojego stanu hormonalnego.

Sprawdzenie tych rzeczy opisanych powyżej i zmiana leczenia może po prostu pomóc Ci skręcić w zakręt.

Z poważaniem

Zespół medyczny

Porady Lekarzy