depresja

Przeciwdepresyjne działania niepożądane

depresja Przeciwdepresyjne działania niepożądane
Anonim

Pytanie

Po ciężkiej depresji po żałobie w zeszłym roku byłem na różnych antydepresantach, na które jestem bardzo wrażliwy.

Miałem wstęp do szpitala iw tym czasie przedawkowałem.

Zasadniczo wszystko jest o wiele lepsze, ale moje leki zostały ostatnio zmienione na paroksetynę, ponieważ nie miałem kontaktu z moimi poprzednimi antydepresantami.

To był mój ostatni lek z powodu mojej poprawy.

Niestety miałem naprawdę złe efekty uboczne, które obejmowały niekontrolowane wstrząsy i nerwy na końcu.

Nie mogłem spać, więc musiałem dość szybko przerwać leczenie, zwłaszcza że jestem w bardzo odpowiedzialnej pracy w szpitalu i nie mogłem funkcjonować.

Przez tydzień byłem naprawdę nadopiekuńczy i nie mogłem się zrelaksować i naprawdę przeżyłem.

Byłem na tygodniowym urlopie, więc przepisano mi Diazepam, żeby mnie uspokoić i pozbyć się skutków ubocznych, ale ostatnie cztery dni były naprawdę złe. Czułem się naprawdę chory.

Moje źrenice są stale zwężone, mam ból nerwowy i drażliwość w mojej głowie i ciągle czuję się chory.

Czy to normalne i jak mogę pomóc moim objawom?

Odpowiedź

Nie, nie sądzę, że nazwałbym to "normalnym".

Pierwszą rzeczą do powiedzenia jest to, że paroksetyna nie jest dla ciebie i wiele z tego, czego doświadczasz, wydaje się być skutkiem paroksetyny.

To powinno załatwić się w ciągu około trzech dni od jej zakończenia.

Drugą rzeczą jest to, że jeśli doświadczasz tych problemów, może to wskazywać na to, że nie potrzebujesz już antydepresantów.

Brzmi to z tego, co mówisz, że jesteś na dobrej drodze do wyzdrowienia, więc myślę, że powinieneś zapytać, czy w ogóle potrzebujesz antydepresantów.

Naprawdę nie rozumiem potrzeby zmiany na inny środek przeciwdepresyjny, jeśli faktycznie poprawiasz poprzednią.

Niestety, próba leczenia jednym działaniem niepożądanym leku innym lekiem często prowadzi do komplikacji i utrudnień.

Myślę, że powinieneś zapytać o przerwanie paroksetyny i, jeśli to konieczne, przejście na coś innego, ale pytanie czy jest to konieczne.

Z poważaniem

Zespół medyczny

Porady Lekarzy